Logo_Bright-BW_385x452

INSTINKT
ZVÍŘAT

Život v pohybu

16. – 20. 8. 2023

O akci

Instinkt Zvířat si obecně zakládá na nalezení takových druhů činností, které v obecné rovině přináší lidem radost bez ohledu na to, zda je jejich součástí chvilkový nekomfort. Čeká nás spousta zábavných činností, zajímavých úkolů, společných rituálů, posezení u ohně a pro každého přiměřená dávka pohybu. Pro Úroveň 3 bude nachystaný mimo všeobecný rozvoj také specifický nácvik stojky od úplných základů až po volný stoj na rukách v prostoru. Zároveň bude možné rozvíjet své silové schopnosti na gymnastických kruzích.

Po 12leté zkušenosti pořádání sportovních soustředění v městečku Miroslav jsem rozvinul myšlenku pořádání sportovně zážitkových akcí i pro širší okruh lidí.

V roce 2018 jsme zorganizovali událost „Instinkt Zvířat“ poprvé ve složení Mirek, Romča a Honza. Dopad akce dalece přesáhl naše původní předpoklady. Od roku 2021 se k nám přidává Olda a o rok později i Janča. Naším přáním je sdílet naši nahromaděnou energii a životní zkušenosti s těmi, co na sobě chtějí pracovat a zároveň se dobře bavit. Chtěli bychom spojit dohromady stejně smýšlející lidi, kteří jsou plni nadšení a zájmu. Chceme tvrdě pracovat, od srdce se zasmát, zamyslet se a být v jednotě s přírodou.

Miroslav Sokol, Zakladatel události Instinkt Zvířat

Důležité informace

Kdy a kde

Termín akce 16. – 20. 8. 2023

Chata Slunečná v Nové Vsi u Rýmařova
Nová Ves 84, 795 01 Dolní Moravice

Kudy-z-nudy

Mapa

Instinkt-Zvirat-Img_Info1
Instinkt-Zvirat-Img_Info2

Cena akce + Cena ubytování

Cena se skládá z ceny samotné akce a ubytování. Akce se platí předem a ubytování se platí na místě!

5000,- Kč do 1. 6. 2023
5500,- Kč od 1. 6. do 30. 6. 2023
6000,- Kč od 1. 7. do 31. 7. 2023
6500,- Kč od 1. 8. 2023
Cena ubytování 3000,- Kč.

Platba: Údaje k platbě budou zaslány na email po vyplnění registračního formuláře. Registrace je platná ve chvíli uhrazení celé částky za akci.

Zrušení účasti: Platba není vratná. Je možné za sebe poslat náhradníka. Jestliže dosáhneme plné kapacity, pak je možné se přihlásit jako náhradník. Ten bude informován v případě, že některý z účastníků odřekne účast.

Cena akce slouží k uhrazení ubytování, stravy 5x denně, vstupů na některá místa v okolí a k nákupu nezbytného vybavení, které se bude užívat v rámci této akce. Dáme záležet na množství jídla.

Další informace

Kapacita je omezena na 20 osob.

Je možné se přihlásit na dvě různé úrovně obtížnosti:
Level 1 – Jana Brüstlová a Olda Kozumplík
Level 3 – Miroslav Sokol

V průběhu akce je možné přejít do jiné úrovně dle vašich aktuálních možností. Pro usnadnění plánování je však lepší si udělat předem představu o rozdělení účastníků.

Co s sebou: Oblečení ven i dovnitř (může se zničit), pantofle, tenisky do terénu, baterku, šátek, sešit + propisku, láhev na vodu, pláštěnku, plavky, ručník, malý batoh, kapesní nůž, hudební nástroj, ostatní věci, které běžně používáte.

Instinkt-Zvirat-Img_Info3

Recenze

Co říct – bylo to prostě skvělé. Strašně se mi líbilo propojení mysli a těla a snad i toho „něčeho“ zvířecího (pro mne možná i duchovního) v nás. Moc se mi líbila práce s vlastním tělem a i prostor, který jsem dostal pro svou mysl a nitro. A především všechny ty podněty, které jsem pro ně dostal. Váš přístup i přístup všech ostatní byl výborný. Obvykle mám spoustu připomínek, ale fakt mne nic nenapadá. Pro mne jediné negativum je, že je to z Prahy opravdu daleko, ale zase bylo to místo krásné a majitelé úžasní. Fakt – nemám co dodat, prostě úžasná akce, moc vám za ni děkuju.

VIKTOR

Letošní Instinkt mi dal podnět k zamyšlení, a vlastně zároveň i odpověď, co dál s pohybem. Co se týče běhu, tam mám cíl poměrně jasný. Mimochodem loňský Instinkt mi dal podnět k běhání. Díky ranním běhům k rozhledně, kdy jsem si uvědomila, že je to vlastně fajn pohyb, a že se ho nemusím bát, i když mi doktoři říkali, že to není ideální pro moje koleno. Chvíli mi sice trvalo, než jsme našli společnou řeč, ale při přiměřeném množství uběhnutých km (a následné regeneraci), jsme docela dobří kámoši. Takže díky!

No, ale zpátky k mé původní myšlence. Tak nějak jsem měla pocit, že kromě běhání se svými tréninky plácám tak nějak od ničeho k ničemu. Takže díky za impuls k tomu, abych se na chvilku zastavila, zamyslela, a uvědomila si, proč to vlastně dělám a za jakým účelem. Nevím, možná jsem měla tyhle tendence i před rokem, ale nějak jsem od nich upustila, těžko říct. Nicméně teď má mé odhodlání poměrně solidní základy, takže veškeré mé tréninky budou mít větší řád, ne jenom běh. No ale co. I to mé „šolíchání“ párkrát do týdne si zaslouží, abych se nad tím zamyslela a nedělala to jen tak bezmyšlenkovitě.

A abych to shrnula. Instinkt je pro mě příležitost poznat nové lidi, ale i sebe, a je to místo, kde se člověku dostává inspirace, motivace, ale i impulsů k zamyšlení. A to nejen od „instruktorů“, ale i samotných účastníků. To krásné na Instinktu je, že ta hranice mezi účastníky a instruktory je velmi tenká a inspirujeme se, motivujeme se a hecujeme navzájem. 

MARUŠKA

Moc povedená akce. Atmosféra byla skoro až rodinná. Užívala jsem si momenty, kdy se člověk se svým týmem tak ponoří do hry, že úplně zapomene na čas a téměř dvě hodiny běhá, lozí, plazí se v bahně i prachu a ještě má energii se smát. A až na konci toho všeho si uvědomí, že na začátku seděl s úpalem, únavou a myšlenkami na postel spíš než na hru. A to se dělo nejen při hře a s mým týmem, ale i při tréninku a s kýmkoliv z celé skupiny. Čas ztrácel smysl. Ta energie a dobrá nálada vznikla hlavně díky zápalu všech lidí okolo, a to na tom bylo to krásné. Líbila se mi i vyváženost všech oblastí – trénink, hra a zklidnění. Za mě jste opět předvedli, že jste zárukou perfektní akce. :-)

MÍŠA

Moc a moc děkuji za vše, co jste pro nás připravili. Už teď se mi při vzpomínce na Instinkt Zvířat a všechny ty báječné lidi vytvoří úsměv na tváři se slzičkou v očích, že už to je opět za mnou a já budu čekat celý dlouhý rok. Moc jsem si to užila, zažila jsem nevšední zážitky, naučila se spoustu nových věcí, poznala nové lidi a především jsem zde opět načerpala spoustu pozitivní energie, ze které čerpám ještě dnes.

Velmi jsem si psychicky odpočinula, i když tělo dostávalo zabrat. Myslím, že to bylo přesně to, co jsem potřebovala, abych se odpoutala od práce a zbytečných myšlenek. Párkrát jsem se přistihla, že při pomyšlení na můj zdravotní stav (i když vždy může být ještě hůř) jsem byla lehce skleslá. Doufám ale, že to nebylo moc znát, protože díky pozitivní energii, kterou všichni kolem sebe šířili, to vždy za chvilku přešlo a já si užívala pocity klidu, pohody a harmonie. Pokud teda zrovna nebyl trénink :D… Tvrdé tréninky, hraní her v týmu, chvíle odpočinku a relaxace i možnost vzdělávání se v době našeho volna – celý koncept je prostě dokonalý.

Jste úžasní jak vše zvládáte i přes překážky, které se Vám postaví do cesty a přitom na sobě nedáte nic znát. Díky Vám se nevzdávám, snažím myslet pozitivně, a i když to v životě někdy není lehké, musí se s tím člověk vyrovnat a jít dál. Ještě jednou za vše MOC DĚKUJI.

VERONIKA

Předně vám ještě jednou moc děkuji za báječný zážitek, na který budu v životě vzpomínat. Celé to bylo velice „Vaše“; v každé činnosti jste se promítli Vy samotní. Já vlastně nemám příliš co víc dodat. Pokud si pod pojmem zpětná vazba mám představit svůj soubor podnětů a návrhů k něčemu, s čím jsem měl zkušenost, myslím, že můj báječný dojem z Instinktu je dán právě tím, že si jej sestavujete po svém. Autenticky. Akci podobného ražení neznám; dle mého soudu platí, že to, jak se Vám podobné věci v budoucnu zadaří, nebude záviset na tom, co vám kdo řekne, ale na tom, že budete stále mít tu chuť udělat si to po svém a originálně. Máte to v sobě.

Můj celkový dojem z Instinktu se od doby, co jsme se rozloučili, nezměnil. Ačkoliv fyzicky velmi unaven, duševně jsem si velice odpočal a ihned po příjezdu domů se mi dostavil ten pocit „jsem rád, že jsem se zúčastnil; na tohle se budu vždy rád ohlížet“. Nejsilnější momenty: TRIM, výběhy sjezdovky, východ slunce, ledová voda, Honzíkova historka o převodovce, Oldovo volno, předávání pocitů u večerního ohně, závěrečný trénink a konečně: Vaše neskutečná energie, kdy jste i přes velké fyzické vyčerpání dokázali usmívat, být příjemní a bavit se.

Snad mi to prominete, ale průběh nechci detailně rozvíjet. Vy jej dobře znáte. Pokud by to četl někdo jiný a snažil si udělat představu o tom, co se děje, nerad bych jej připravil o překvapení a to, že se v průběhu (pokud se Instinktu Zvířat v budoucnu zúčastní) dostaví velice osvobozující stav, kdy si člověk nadále ani netvoří očekávání, co mu program přinese, ale jen se nechá unést proudem.

OLDA

Pro registraci kliněte na tlačítko „Registrovat“.
Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte se zeptat.