POPIS ÚROVNÍ

Na této stránce naleznete popis všech pěti úrovní, na kterých je založena myšlenka Experience Movement. Naše akce budou vždy označeny úrovní, pro kterou jsou určeny a podle toho by mělo být snazší si vybrat, co je pro každého z nás vhodnější. Od úrovně 1 pro začátečníky až po úroveň 5, kde si člověk může někdy otevřít skrze pohyb i nějakou svoji Pandořinu skříňku a zároveň zjistit, čeho všeho jsme schopni.

Jestliže jsi profesionální atlet a rád bys otestoval svoje limity, pak pro tebe Instinkt Zvířat nemusí být to pravé. Naopak ti může více sedět Miroslavské soustředění. Přesto se jako profesionální atlet můžeš zajímat o všestranný rozvoj, chceš strávit nějaký čas v přírodě a zkoumat své schopnosti z jiných úhlů. V takovém případě může být Instinkt ideální volba.

Pokud tvoje mysl není otevřená novým věcem, pak pro tebe možná v danou chvíli není vhodná ani jedna úroveň.

LEVEL 1

Level 1

Tato obtížnost je vhodná pro ty, kteří jsou začátečníky v oblasti pohybu, ale přesto mají alespoň základní úroveň fyzické kondice (jsou schopni ujít 10 km, aniž by pak měli několikadenní následky). Zaměřujeme se především na správné pohybové stereotypy, budování základní síly celého těla, mobilitu, koordinaci a propriocepci (vnímání vlastního těla). Během akcí je účastník veden tréninkem v nižší intenzitě a středním objemu. Jinak se naplno zapojuje do celého doprovodného programu.

LEVEL 2

Level 2

Tato obtížnost je vhodná pro ty, kteří si jednou či dvakrát týdně chodí zacvičit. Udržovací fyzickou aktivitu mají jako kompenzaci ke svému životnímu stylu. Trénink této úrovně se zaměřuje primárně na budování síly pomocí cviků s vlastním tělem, mobilitu, koordinaci, propriocepci (vnímání vlastního těla) a řešení základních pohybových úkolů. Během akcí je účastník veden tréninkem ve střední intenzitě a objemu. Jinak se naplno zapojuje do celého doprovodného programu.

LEVEL 3

Level 3

Tato obtížnost je vhodná pro lidi s pravidelným pohybem. Ideální může být pro hobby sportovce, kteří se specializují na jeden druh sportu a zapomínají na obecný rozvoj celého těla. Na akcích se budeme hýbat v průměru 3x denně, přičemž jeden trénink bude ve vysoké až maximální intenzitě. Předpokládá se dobré fyzické i duševní zdraví. Bude zde docházet k rozvoji všech prvků pohybových dovedností – síla, vytrvalost, výbušnost, mobilita, koordinace, propriocepce, přesnost, silová vytrvalost atd. Stále zde zůstává prostor pro doprovodný program, společné rituály a zábavu.

LEVEL 4

Level 4

Tato obtížnost je vhodná pro ty, kteří jsou zvyklí i na trénink ve vysoké zátěži (opakované výběhy do kopců, déle trvající tréninky) a mají silový základ v klicích, dřepech, shybech atd. Předpokládá se dobré fyzické i duševní zdraví. Na akcích se budeme hýbat i 4x denně, přičemž dva tréninky mohou být v maximální intenzitě. Přesto zde bude zachován komfort a pohoda mezi jednotlivými tréninky a bude prostor i na doprovodný program. Trénink je zaměřen na všechny oblasti pohybového potenciálu.

LEVEL 5

Level 5

Tato obtížnost je určena pro ty, kdo hledají výzvy. Na této úrovni se snažíme pořádat Miroslavské soustředění. Zde se řídíme heslem „Zážitek nemusí být příjemný, hlavně aby byl velmi silný“. Zde se trénuje naprosto kdykoliv a v jakémkoliv množství. Doprovodný program je obvykle náhradou pasivního odpočinku (chápej – ty lidi chrápou všude možně). Součástí akce je vyšší míra nekomfortu ve všech směrech – spánek, fyzická i mentální zátěž, časová náročnost atd. Zde se nejedná o běžný trénink. Tímto způsobem se netrénuje. Tímto způsobem se testují osobní limity.